Apar rar la nunți. Dar n-aveam cum să ratez cea mai faină nuntă de anul ăsta. M-a trezit frate-meu cu noaptea în cap. Am prins ocazia să fac poze cu primul răsărit de soare de anul ăsta. :)) Pozele sunt făcute din mașină… că mna… adevărata artă (a imaginilor) în mișcare. =))
Tag: jurnal
Cetățile Ponorului, Glăvoi, Padiș, 18-19.08.2023
Un weekend superb de unul singur pe acest traseu minunat.
Gata vara?
Parcă s-au dus zilele alea cu prea cald. Am lemnele cumpărate pentru iarnă. Și m-am lipit de scaunul de la birou. Parcă aș mai vrea la munte, dar când mă gândesc că acolo deja o fi frig… oh. Nu știu ce să fac.
Am descoperit
Hârtia aia cu puncte. :)) Am găsit pe net un template pdf pentru bullet journaling. Mi-am tipărit câteva pagini. Și acum mă delectez. E ceva diferit, totuși. În loc să stai ca prostul să te uiți la o pagină goală, punctele alea îți dau niște puncte în care îți sprijini privirea și gândurile. Se simte…
Am lansat: Lecții de chitară
Lecții de chitară gratuite.
Plouă atât de fain
Și vine o adiere rece prin fereastra deschisăîmpreună cu un sunet liniștitor.
Ce puține au rămas
Au căzut rând pe rând Frunzele din cireș Au rămas câteva Se pregătesc și ele Să plece undeva
Gata-i
Luni de zile nu m-a bâzâit nicio muscă aci la birou. A reușit una nesuferită să intre. Am prins-o, gata-i. Vai ce bine e în liniște. Se mai aude doar cocoșul vecinului, necuratul. Îmi pun muzică. Bine o fi.
Vine ploaiaaaa
Yey!
Zile fără apă
Sâmbătă seara am venit de la munte. Nu era apă la rețea. Azi nu e apă din nou. Am fântână, totuși…

